تنظیم گزارشات فصلی

10 / 10
از 1 کاربر

کلیه شرکت ها و صاحبان مشاغل بزرگ و کوچک که معاملاتی را در طی یک فصل انجام میدهند توسط سازمان امور مالیاتی مکلف شده اند تا گزارشات فصلی خود را تهیه و به این سازمان ارائه دهند. تنظیم گزارشات فصلی توسط مودیان مالیاتی نیازمند یک سری اسناد و همچنین مدارک میباشد. تنظیم گزارشات فصلی به اسنادی همچون دفتر کل، دفتر روزنامه، دفتر دارایی، و اسناد عملیات های مالی نیاز دارد. تمامی مودیان طبق ماده ۱۶۹ و همچنین ۱۶۹ مکرر در قانون مالیات های مستقیم مکلف هستند تا نسبت به تنظیم گزارشات فصلی اقدام نموده و در راس تاریخ مقرر برای تعیین میزان مالیات این اسناد را به سازمان امور مالیاتی تحویل دهند.

تنظیم گزارشات فصلی

تهیه و تنظیم و ارسال گردش معاملات فصلی

دو روش کلی برای تهیه و تنظیم و ارسال گردش معاملات فصلی وجود دارد که این دو روش عبارتند از روش بر خط و روش غیر بر خط. تهیه و تنظیم و ارسال گردش معاملات فصلی بر خط که به آن آنلاین نیز گفته میشود برای آن دسته از مودیان مناسب میباشد که در سامانه الکترونیکی ثبت نام مودیان مرحله ثبت نام را با موفقیت سپری کرده باشند. مودیانی که بصورت بر خط و  آنلان ثبت نام خود را انجام داده باشند میتوانند فرم های موجود در سامانه را نسبت به نوع نیاز خود پر کرده و ارسال نماید. روش دیگری که برای تهیه و تنظیم و ارسال گردش معاملات فصلی تعیین شده است روش غیر بر خط میباشد. روش غیر بر خط یا آفلاین برای مودیانی مناسب میباشد که خرید و فروش خود را بصورت اینترنتی انجام میدهند.

تنظیم گزارشات فصلی در گروه مالی و آموزشی شایسته محاسب

تنظیم گزارشات فصلی یکی از اموری است که باید توسط افراد آگاه به امور مالی و همچنین امور مالیاتی انجام شود. البته نباید این نکته را فراموش کرد که علاوه بر آگاهی و تخصصی باید تجربه کافی در زمینه تنظیم گزارشات فصلی نیز وجود داشته باشد زیرا هر چه تجربه فرد در این زمینه بالاتر باشد در نتیجه میتواند گزارشی دقیق تر و بی نقص تر را ارائه دهد.

تنظیم گزارشات فصلی در گروه مالی و آموزشی شایسته محاسب یکی از خدماتی است که در این شرکت ارائه میشود و مجموعه ای متشکل از کارشناسان با تجربه و مسلط به امور مالی و مالیاتی در تهیه این گزارش به خدمت گرفته میشوند که در نتیجه گزارشی دقیق ایجاد خواهد شد. تنظیم گزارشات فصلی در گروه مالی و آموزشی شایسته محاسب بواسطه پرسنل با تجربه در مدت زمان کوتاهی نیز انجام میشود.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :